Курс на Дія.Освіта 

Як ми знімали освітній серіал під час обстрілів та блекаутів 

Як зібрати вісьмох відомих спікерів в одному місці, записати матеріал під час блекаутів та узгодити всі кроки з низкою стейкголдерів? Розповідаємо про у нашому кейсі створення освітнього серіалу від ІСАР Єднання "Як побудувати дієву громадську організацію”.

За перші 4 місяці повномасштабного вторгнення в Україні було зареєстровано понад 4 тис. громадських і благодійних організацій. Нові волонтерські ініціативи утворювались щогодини і працювали ледь не цілодобово, щоб забезпечити термінові потреби цивільного населення та ЗСУ. Але після того, як логістичні ланцюжки більш-менш налагодилися, а грантодавці почали просити звіти, перед новоствореними ініціативами постали нові виклики.

Концепція серіалу

Припустімо, ви заснували волонтерський штаб, який покривав певну потребу в перші місяці повномасштабного вторгнення. Але з часом ваші волонтери вимушені повернутися до роботи, орендар знову просить оплату за приміщення, а рахунки за комуналку все зростають.
Як з ініціативи стати сталою організацією? Що потрібно зробити в першу чергу, а над чим задуматися пізніше? Як зберегти тих цінних волонтерів, яких ви зустріли? Чи варто затіватися з офіційною реєстрацією ГО і що вона дає?
Саме від такого запиту ми і відштовхувалися. Побудували серії навколо практичних питань та чітких кроків, про які розказують провідні спеціалісти сектору із власного досвіду.

Ведуча та спікери

Серіал містить 8 серій, які складаються з теоретичної частини та 8 інтерв’ю з експертами. Серед них:● Михайло Жернаков, співзасновник та голова правління Фундації DEJURE ● Яніна Соколова, телеведуча, засновниця фундації «Варто жити» та проєкту «Я, Ніна»● Євген Глібовицький, експерт з довготермінових стратегій Євген Глібовицький,● Альона Крицук, співзасновниця та голова правління БФ «Сміливі відновлювати»● Інна Підлуська, заступниця виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» ● Юрій Філюк, засновник та член Наглядової Ради платформи «Тепле місто»,● Килина Бішер, комунікаційна менеджерка Міністерства цифрової трансформації● Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР Єднання
Авторкою та ведучою серіалу виступила Наталя Климова, проєктна менеджерка Civil Society Home, платформи розвитку громадянського суспільства

Illustration

Знімальний процес

Зібрати в одному місці вісім засновників найбільших громадських організацій — нелегке завдання. Хтось на фронті, хтось проводить збори закордоном, і навіть в межах України спікери розкидані по різних містах. Тому частину інтерв’ю ми записали у Центрі Шептицького у Львові, частину — впродовж 3 місяців знімали в Києві. Деякі зйомки доводилось переносити декілька разів через обстріли столиці. А знімання теоретичної частини припало на період блекаутів.
В день запису теоретичної частини ми мали дуже щільний графік. Потрібно було відзняти весь матеріал за один день, адже наступного дня спікерка їхала у довготривале відрядження.
Почали о 7 ранку. Налаштували техніку, виставили кадр, почали зйомки… і світло зникло.То ж ми побігли швидко підключати генератор, а згодом й ще один, щоб забезпечити роботу габаритної техніки високої потужності. Довелось обирати — або світло для кадру, або тепло у студії. На вулиці 7 градусів морозу, в приміщенні за відчуттями так само. Тут треба сказати, що Наталя Климова — наша героїня, адже працювати в таких умовах в кадрі непросто.

Illustration
Illustration
Illustration

Постпродакшн

Всі серіали для платформи Дія.Освіта мають уніфіковане оформлення і чіткі правила монтажу. Тому наша команда монтажерів працювала в тісній зв’язці з командою Мінцифри.

Далі — погодження зі стейкголдерами та спікерами, і в реліз!

Результат

В Україні з’явився освітній серіал для волонтерських ініціатив та громадських організацій, який допоможе їм ставати сильними та спроможними учасниками громадського сектору!